Béid na cluichí leathcheannais agus cluichí cheannais a imirt ai rith  Déire Seachtainne na Bealtaine i CLG Gaeil Fhánadá. Below are the results of Comórtas Peile na Gaeltachta Thír Chonaill 2022 to date and the upcoming fixtures. The finals will be hosted by Fanad Gaels over the May Bank Holiday Weekend.

 

2022 – Comórtas Peile na Gaeltachta

                                                                  

Cluichí Sinsear

1          27 Feabhra                   Gaoth Dobhair             1-13     Gleann tSúilí                            0-05

2          27 Feabhra                   An Clochan Liath         1-11     Gleann Fhinne                          4-12 i.a.b.

3          27 Feabhra                   An Tearmann               3-10     Naomh Micheal                        0-09

4          05 Marta                      Naomh Naille               1-09     Cill Chartha                             4-11

5          05 Marta                      Ard an Ratha                2-08     Baile na nGalloglach                1-05

6          06 Marta                      Naomh Columba          2-12     Naomh Conaill                         3-12 i.a.b.

            Ceathrú Ceannais

7          05 Marta                      Ná Dúnaibh                  0-12     Cloic Cheannfhaola                  1-06

8          17 Marta         11.30   An Tearmann                          Naomh Conalll

9          11 Marta         20.15   Ard an Ratha                          Cill Chartha

10        12 Marta         15.00   Gaoth Dobhair                        An Clochan Liath

            Leath Cheannais

11        01 Bealt.                       7                                  v                  8

12        01 Bealt.                        9                         v              10

 

 

                                                                        Cluichí Soisear

1          19 Feabhra                   Naomh Mhuire 2-09     Gleann Fhinne  (B)                               1-09

2          26 Feabhra                   Gaoth Dobhair             2-08     Naomh Micheal                        0-04

3          26 Feabhra                   Naomh Naille               0-08     Na Rossa                                  3-13

4          27 Feabhra                   An Tearmann               4-10     Báile na nGalloglach                0-06

5          27 Feabhra                   C. C. Fhaola                 3-10     Naomh Columba                      2-11 i.a.b.

6          5 Marta                        Naomh Conaill             5-15     Gleann tSúilí                            2-06

7          6 Marta                        Árd an Ratha                0-12     Cill Chartha                             0-08

8          12 Marta         13.00   An Tearmann                          Naomh Mhuire

9          13 Marta         15.00   An Clochan Liath                    Na Dúnaibh

10        20 Marta          15.00   Ard an Ratha                            An Clochan Liath/Na Dúnaibh

            Ceathrú Ceannais

11        12 Marta         13.00   Gaoth Dobhair                        Na Rossa

12        13 Marta         15.00   Cloic Cheannfhaola                Naomh Chonaill

13        26 Marta          15.00   An Tearmann/N.  Mhuire  v       Ard an Ratha/(An Clochan Liath/NaDunaibh)

Leath Cheannais

14        01 Bealt.                                  11                                Gaeil Fhanada

15        01 Bealt.                                  12                    V          13