Round up of Results Last week – Football and Hurling, Adult and Youth

Note: The winning team is displayed firstMarley Travel Marley Travel Division 2

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Malainn/Malin 13 11 1 1 197 143 54 23
Sean Mac Cumhaill 14 11 1 2 244 164 80 23
Na Dúnaibh/Downings 13 10 1 2 198 146 52 21
Milford 14 9 0 5 204 180 24 18
Four Masters 13 8 0 5 189 164 25 16
Naomh Columba 13 8 0 5 181 166 15 16
Gaeil Fhánada 13 7 0 6 174 156 18 14
An Clochán Liath 13 6 0 7 209 144 65 12
CLG Bun Cranncha 13 5 1 7 152 146 6 11
Letterkenny Gaels 13 5 0 8 139 181 -42 10
Red Hughs 13 3 1 9 144 215 -71 7
Naomh Mhuire Conmhaigh 13 3 0 10 113 189 -76 6
Moville 13 2 1 10 179 265 -86 5
CLG Naomh Naille 13 1 0 12 138 202 -64 2

Marley Travel Marley Travel Division 2Sun, 31 Jul, Venue: Moville, (Round 13), Moville 6-15 Convoy 1-14Sun, 31 Jul, Venue: O Donnell Park, (Promotion Playoff ), Sean Mac Cumhaill 2-16 Milford 0-10Marley Travel Marley Travel Division 2 b (Reserve) League

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Sean Mac Cumhaill 12 10 0 2 261 104 157 20
Four Masters 12 9 2 1 238 132 106 20
An Clochán Liath 12 10 0 2 133 102 31 20
Malainn/Malin 12 8 0 4 105 135 -30 16
CLG Bun Cranncha 12 7 1 4 188 133 55 15
Red Hughs 12 7 1 4 133 158 -25 15
Naomh Mhuire Conmhaigh 12 4 2 6 153 170 -17 10
Gaeil Fhánada 12 4 2 6 97 130 -33 10
Na Dúnaibh/Downings 12 3 3 6 159 147 12 9
Naomh Columba 12 4 1 7 141 155 -14 9
Milford 12 3 0 9 121 180 -59 6
Letterkenny Gaels 12 3 0 9 93 179 -86 6
CLG Naomh Náille 12 0 0 12 52 149 -97 0

Marley Travel Marley Travel Division 2 b (Reserve) LeagueSat, 30 Jul, Venue: Pairc na nGael, (Round 13), Four Masters 0-15 Naomh Columba 2-7U21 Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Four Masters 3 3 0 0 72 34 38 6
Naomh Conaill 4 3 0 1 69 53 16 6
Ardara 4 2 0 2 66 61 5 4
CLG Naomh Náille 3 1 0 2 41 52 -11 2
CLG Na Cealla Beaga 3 1 0 2 40 59 -19 2
Sean Mac Cumhaill 3 0 0 3 38 67 -29 0

U21 Group ATue, 26 Jul, Venue: Páirc Gearóid O’Gallachóir, Naomh Conaill 2-15 St Nauls 1-6U15 Hurling League

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
CLG Bun Cranncha 1 1 0 0 0 0 0 2
Naomh Ádhamhnin/St Eunan’s 1 1 0 0 0 0 0 2
Sean Mac Cumhaill 1 1 0 0 0 0 0 2
Aodh Ruadh Ballyshannon 1 1 0 0 0 0 0 2
Setanta 1 1 0 0 0 0 0 2
CLG Carndomhnaigh 1 1 0 0 0 0 0 2
Burt 1 1 0 0 0 0 0 2
Dungloe/Gaoth Dobhair 7 0 0 7 0 0 0 0

U15 Hurling LeagueThu, 28 Jul, Venue: TBC, (Round 1), Aodh Ruadh Ballyshannon W/O Dungloe/Gweedore –Grand Canal Hotel Dublin Grand Canal Hotel Dublin Intermediate Hurling FinalSat, 30 Jul, Venue: O Donnell Park, (Final), Sean Mac Cumhaill 0-17 Carndonagh 1-12Grand Canal Hotel Dublin Grand Canal Hotel Junior Hurling ChampionshipFri, 29 Jul, Venue: Donegal GAA Centre, (FINAL), Setanta 2-9 St Eunan’s 1-9Grand Canal Hotel Grand Canal Hotel Senior Hurling FinalSat, 30 Jul, Venue: O Donnell Park, (Final), Setanta 1-20 Burt 0-18All County U15 Cup Division 2 Sect B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Gleann tSúilí 2 1 1 0 67 35 32 3
Málainn/Malin 2 1 0 1 29 50 -21 2
Naomh Pádraig Uisce Chaoin 2 1 0 1 33 39 -6 2
Naomh Bríd 2 0 1 1 45 50 -5 1

All County U15 Cup Division 2 Sect BSun, 31 Jul, Venue: Maurice McMenamin Memorial Park, (Round 1), Naomh Pdraig Muff 4-12 Naomh Brd 3-10All County U15 Cup Division 5 Sect A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Realt na Mara 2 2 0 0 29 15 14 4
Na Rossa 3 2 0 1 90 64 26 4
St Michael’s 1 1 0 0 0 0 0 2
Naomh Ultan 2 1 0 1 22 29 -7 2
Naomh Pádraig Leifear 4 0 0 4 13 46 -33 0

All County U15 Cup Division 5 Sect AFri, 29 Jul, Venue: Naomh Padraig Leifear, (Round 2), Naomh Ultan W/O Naomh Pdraig Lifford –Barry Gallagher Under 13 League D1

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Moville 5 5 0 0 149 32 117 10
Burt 6 5 0 1 121 102 19 10
Urris 6 5 0 1 104 97 7 10
Naomh Pádraig Uisce Chaoin 5 2 0 3 77 95 -18 4
CLG Carndomhnaigh 6 2 0 4 72 99 -27 4
Málainn/Malin 4 2 0 2 37 83 -46 4
CLG Bun Cranncha 5 1 0 4 50 100 -50 2
Naomh Colmcille 7 0 0 7 0 2 -2 0

Barry Gallagher Under 13 League D1Tue, 26 Jul, Venue: Connolly Park, (Round 5), Malin 1-8 Carndonagh 2-2Tue, 26 Jul, Venue: Hibernian Park, (Round 5), Burt 5-9 Buncrana 3-8Tue, 26 Jul, Venue: Moville, (Round 5), Moville W/O Naomh Colmcille –Sun, 31 Jul, Venue: Carndonagh, (Round 6), Urris 3-10 Carndonagh 1-6Sun, 31 Jul, Venue: Connolly Park, (Round 6), Moville 6-27 Malin 1-2Sun, 31 Jul, Venue: Maurice McMenamin Memorial Park, (Round 6), Naomh Pádraig Muff 7-13 Buncrana 1-13NRB U13 Div 1

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Gleann tSuilí 6 4 0 2 127 117 10 8
Naomh Ádhamhnin/St Eunan’s 5 3 1 1 98 74 24 7
Sean Mac Cumhaill 4 3 0 1 102 30 72 6
CLG An Tearmainn 3 0 1 2 27 68 -41 1
Gaoth Dobhair 4 0 0 4 40 105 -65 0

NRB U13 Div 1Wed, 27 Jul, Venue: Gaoth Dobhair, (Round 7), Glenswilly 1-15 Gaoth Dobhair 1-8NRB U13 Div 2

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
St Michael’s 6 6 0 0 136 58 78 12
Cloich Cheann Fhaola 6 3 0 3 139 113 26 6
Letterkenny Gaels 5 3 0 2 84 93 -9 6
Milford 5 1 0 4 75 93 -18 2
Gleann Fhinne 4 0 0 4 23 100 -77 0

NRB U13 Div 2Wed, 27 Jul, Venue: Moyle Park, (Round 7), Cloughaneely 7-12 Milford 0-6Wed, 27 Jul, Venue: St Michael’s, (Round 7), St Michael’s 1-14 Letterkenny Gaels 2-4NRB U13 Div 3

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Gaeil Fhánada 8 7 0 1 157 100 57 14
Roibeard Eimid/Robert Emmets 8 5 0 3 228 145 83 10
Naomh Ádhamhnin/St Eunan’s 7 5 0 2 111 78 33 10
Na Dúnaibh/Downings 7 5 0 2 136 112 24 10
Gleann tSuili 7 4 0 3 153 149 4 8
Naomh Mhuire Conmhaigh 7 3 1 3 97 113 -16 7
Sean Mac Cumhaill 6 3 0 3 110 94 16 6
CLG Bun Cranncha 6 2 2 2 108 97 11 6
Red Hughs 7 1 1 5 91 148 -57 3
CLG An Tearmainn 6 1 0 5 88 122 -34 2
Naomh Pádraig Leifear 7 0 0 7 71 192 -121 0

NRB U13 Div 3Wed, 27 Jul, Venue: St Eunan’s, (Round 7), St Eunan’s 5-3 Naomh Pdraig Lifford 1-5Wed, 27 Jul, Venue: Convoy, (Round 7), Robert Emmets 5-12 Convoy 2-6Wed, 27 Jul, Venue: Termon, (Round 7), Glenswilly 6-12 Termon 1-7Wed, 27 Jul, Venue: Sean Mac Cumhaill, (Round 7), Sean Mac Cumhaill 1-10 Fanad Gaels 2-6U17 Division 1 Cup

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Four Masters 2 2 0 0 35 22 13 4
Aodh Ruadh Ballyshannon 2 1 1 0 34 25 9 3
Ardara 2 1 1 0 29 27 2 3
Gleann tSuilí 2 1 0 1 29 33 -4 2
Gaoth Dobhair 2 1 0 1 25 27 -2 2
Sean Mac Cumhaill 1 0 1 0 11 11 0 1
CLG An Tearmainn 2 0 1 1 20 23 -3 1
Naomh Ádhamhnin/St Eunan’s 2 0 0 2 28 33 -5 0
Naomh Conaill 1 0 0 1 13 23 -10 0

U17 Division 1 CupFri, 29 Jul, Venue: Glenswilly, (Round 2), Glenswilly 2-9 Gaoth Dobhair 1-7Fri, 29 Jul, Venue: Sean Mac Cumhaill, (Round 2), Sean Mac Cumhaill 0-11 Aodh Ruadh Ballyshannon 0-11Fri, 29 Jul, Venue: St Eunan’s, (Round 2), Ardara 2-12 St Eunan’s 1-13Fri, 29 Jul, Venue: Termon, (Round 2), Four Masters 3-3 Termon 1-6U17 Cup Division 2 Section A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Cloich Cheann Fhaola 2 2 0 0 70 32 38 4
CLG Carndomhnaigh 2 2 0 0 32 18 14 4
Letterkenny Gaels 2 2 0 0 40 27 13 4
An Clochán Liath 2 1 0 1 40 56 -16 2
Gaeil Fhánada 1 0 0 1 11 13 -2 0
Gleann Fhinne 2 0 0 2 31 40 -9 0
Naomh Columba 1 0 0 1 12 22 -10 0
CLG Naomh Náille 1 0 0 1 7 19 -12 0
Realt na Mara 1 0 0 1 14 30 -16 0

U17 Cup Division 2 Section AFri, 29 Jul, Venue: Letterkenny Gaels, (Round 2), Letterkenny Gaels 5-7 Naomh Columba 1-9Fri, 29 Jul, Venue: Dungloe, (Round 2), Dungloe 4-10 Glenfin 3-7Fri, 29 Jul, Venue: Gaelic Park, (Round 2), Cloughaneely 5-15 Bundoran 0-14Fri, 29 Jul, Venue: Pairc U Shiail, (Round 2), Carndonagh 0-13 Fanad Gaels 2-5U17 Cup Division 2 Section B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Naomh Pádraig Uisce Chaoin 2 2 0 0 70 9 61 4
Na Cealla Beaga 2 2 0 0 62 13 49 4
Málainn/Malin 2 2 0 0 37 24 13 4
Naomh Bríd 1 0 0 1 19 24 -5 0
CLG Bun Cranncha 1 0 0 1 5 13 -8 0
Milford 1 0 0 1 0 34 -34 0
CLG Chill Chartha 2 0 0 2 19 55 -36 0
St Michael’s 1 0 0 1 3 43 -40 0

U17 Cup Division 2 Section BWed, 27 Jul, Venue: Pairc Naomh Brid, (Round 2), Malin 5-9 Naomh Brd 1-16Wed, 27 Jul, Venue: Eamonn Byrne Memorial Park, (Round 2), Killybegs 1-16 Kilcar 1-7Fri, 29 Jul, Venue: Maurice McMenamin Memorial Park, (Round 2), Naomh Pdraig Muff 4-22 Milford 0-0U17 Division 3 Cup

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Naomh Muire, Íochtar Na Rosann 3 3 0 0 41 26 15 6
Naomh Colmcille 2 2 0 0 24 10 14 4
Red Hughs 2 2 0 0 26 24 2 4
Burt 2 1 1 0 14 14 0 3
Naomh Ádhamhnin/St Eunan’s 3 1 1 1 28 34 -6 3
Naomh Padraig /Robert Emmett’s 1 1 0 0 0 0 0 2
Urris 3 1 0 2 36 47 -11 2
Naomh Mhuire Conmhaigh 2 1 0 1 10 24 -14 2
Na Dúnaibh/Downings 8 0 0 8 0 0 0 0

U17 Division 3 CupTue, 26 Jul, Venue: The Banks, (Round 2), Naomh Muire Lower Rosses 2-14 St Eunan’s 2-8Tue, 26 Jul, Venue: Pairc Aodh Rua, (Round 2), Red Hughs 3-17 Urris 4-12Fri, 29 Jul, Venue: Convoy, (Round 2), Convoy W/O Downings –