All Weekend Results – Nov 5 and 6

Note: The winning team is displayed firstU21 B Group ASat, 05 Nov,Sat, 05 Nov, Venue: Pairc Aoidh Ruaidh, Aodh Ruadh Ballyshannon 7-20 St Naul’s GAA Club 2-11Sat, 05 Nov, Venue: The Banks, Glenfin 1-15 Naomh Muire Lower Rosses 0-9Sat, 05 Nov, Venue: Pearse Memorial Park, Ardara 3-3 Naomh Columba 0-8Sun, 06 Nov,Sun, 06 Nov, Venue: Cloughaneely, Glenswilly 0-12 Cloughaneely 0-5U21 B Group BSat, 05 Nov,Sat, 05 Nov, Venue: Maurice McMenamin Memorial Park, Buncrana 3-9 Naomh Pdraig Muff 2-10Sat, 05 Nov, Venue: Carndonagh, Malin 2-11 Carndonagh 0-8Sat, 05 Nov, Venue: Pairc U Shiail, Fanad Gaels 3-10 St Michael’s 0-8Sat, 05 Nov, Venue: Letterkenny Gaels, Downings 4-21 Letterkenny Gaels 0-7U21 C championship NorthFri, 04 Nov,Fri, 04 Nov, Venue: Robert Emmets, Robert Emmets 3-10 Urris 2-8U21 Hurling ChampionshipSun, 06 Nov,Sun, 06 Nov, Venue: C.L.G. Bun Cranncha, Buncrana 3-9 Dungloe 1-7Michael Murphy Sports & Leisure U21 C SouthSat, 05 Nov,Sat, 05 Nov, Venue: Dunkineely, Naomh Ultan 1-14 Bundoran 2-7Sun, 06 Nov,Sun, 06 Nov, Venue: Pairc Aodh Rua, Convoy 3-7 Red Hughs 0-15U21 A NorthSat, 05 Nov,Sat, 05 Nov, Venue: St Eunan’s, St Eunan’s 0-9 Sean Mac Cumhaill 1-6Sat, 05 Nov, Venue: Termon, Termon 0-5 Gaoth Dobhair 0-5All County U13 Cup Division 1 ShieldSun, 06 Nov,Sun, 06 Nov, Venue: Pairc Aoidh Ruaidh, Glenswilly 3-12 Aodh Ruadh Ballyshannon 2-14All County U13 Cup Division 2 ShieldSun, 06 Nov,Sun, 06 Nov, Venue: Hibernian Park, Dungloe 3-9 Burt 1-10All County U13 Division 3 CupSun, 06 Nov,Sun, 06 Nov, Venue: Donegal GAA Centre, Naomh Brd 8-9 Carndonagh 3-5All County U13 Division 4 CupSat, 05 Nov,Sat, 05 Nov, Venue: Eamonn Byrne Memorial Park, Buncrana 6-12 Killybegs 2-17All County U13 Cup Division 5 KnockoutSun, 06 Nov,Sun, 06 Nov, Venue: Donegal GAA Centre, Kilcar 2-3 Robert Emmets 0-7All County U13 Cup Division 5 ShieldSun, 06 Nov,Sun, 06 Nov, Venue: St Eunan’s, Bundoran 4-8 St Eunan’s 3-5Michael Murphy Sports &Leisure U21 B Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Aodh Ruadh Ballyshannon 2 2 0 0 60 32 28 4
Gleann tSil 2 2 0 0 30 14 16 4
Gleann Fhinne 2 1 0 1 28 25 3 2
Cloich Cheann Fhaola 2 1 0 1 21 22 -1 2
Ardara 2 1 0 1 21 26 -5 2
Naomh Muire, ochtar Na Rosann 2 1 0 1 23 30 -7 2
Naomh Columba 2 0 0 2 23 31 -8 0
CLG Naomh Nille 2 0 0 2 29 55 -26 0

Michael Murphy Sports &Leisure U21 B Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Gaeil Fhnada 2 2 0 0 36 22 14 4
Na Dnaibh/Downings 2 1 0 1 47 24 23 2
Mlainn/Malin 1 1 0 0 17 8 9 2
CLG Bun Cranncha 1 1 0 0 18 16 2 2
Naomh dhamhnin/St Eunan’s 0 0 0 0 0 0 0 0
Naomh Pdraig Uisce Chaoin 1 0 0 1 16 18 -2 0
CLG Carndomhnaigh 1 0 0 1 8 17 -9 0
St Michael’s 1 0 0 1 8 19 -11 0
Letterkenny Gaels 1 0 0 1 7 33 -26 0

Michael Murphy Sports &Leisure U21 C championship North

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Roibeard Eimid/Robert Emmets 1 1 0 0 19 14 5 2
Burt 0 0 0 0 0 0 0 0
Naomh Brid/ Pettigo 0 0 0 0 0 0 0 0
Naomh Colmcille 0 0 0 0 0 0 0 0
Urris 1 0 0 1 14 19 -5 0

Michael Murphy Sports &Leisure U21 Hurling Championship

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Naomh dhamhnin/St Eunan’s 1 1 0 0 38 2 36 2
An Clochn Liath 2 1 0 1 43 31 12 2
CLG Bun Cranncha 2 1 0 1 20 48 -28 2
Burt 1 0 1 0 0 0 0 1
Setanta 1 0 1 0 0 0 0 1
CLG Carndomhnaigh 1 0 0 1 13 33 -20 0

Michael Murphy Sports &Leisure Michael Murphy Sports &Leisure U21 C South

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Naomh Ultan 2 1 1 0 30 26 4 3
Naomh Mhuire Conmhaigh 2 1 1 0 29 28 1 3
Red Hughs 2 1 0 1 46 32 14 2
Realt na Mara 2 0 0 2 29 48 -19 0

Michael Murphy Sports &Leisure U21 A North

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Gaoth Dobhair 2 1 1 0 30 5 25 3
Naomh dhamhnin/St Eunan’s 1 0 1 0 9 9 0 1
Sean Mac Cumhaill 1 0 1 0 9 9 0 1
CLG An Tearmainn 1 0 1 0 5 5 0 1
Milford 1 0 0 1 0 25 -25 0

All County U13 Cup Division 1 Shield

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Gleann tSil 2 2 0 0 40 26 14 4
Aodh Ruadh Ballyshannon 2 1 0 1 35 31 4 2
Ardara 1 0 0 1 10 15 -5 0
Urris 1 0 0 1 6 19 -13 0

All County U13 Cup Division 2 Shield

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
An Clochn Liath 2 2 0 0 33 21 12 4
Burt 2 1 0 1 38 33 5 2
Mlainn/Malin 1 0 0 1 8 15 -7 0
Gaoth Dobhair 1 0 0 1 15 25 -10 0

All County U13 Division 3 Cup

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Naomh Brd 2 2 0 0 50 21 29 4
CLG Carndomhnaigh 2 1 0 1 44 55 -11 2
Naomh Columba 1 0 0 1 22 30 -8 0
Letterkenny Gaels 1 0 0 1 7 17 -10 0

All County U13 Division 4 Cup

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
CLG Bun Cranncha 2 2 0 0 59 30 29 4
CLG Na Cealla Beaga 2 1 0 1 48 43 5 2
Na Rossa 1 0 0 1 13 25 -12 0
Gaeil Fhnada 1 0 0 1 7 29 -22 0

All County U13 Cup Division 5 Knockout

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
CLG Chill Chartha 2 2 0 0 31 28 3 4
Roibeard Eimid/Robert Emmets 2 1 0 1 23 20 3 2
Gleann tSil (B Team) 1 0 0 1 21 22 -1 0
Four Masters 1 0 0 1 11 16 -5 0

All County U13 Cup Division 5 Shield

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Realt na Mara 2 2 0 0 57 27 30 4
Naomh dhamhnin/St Eunan’s (B Team) 2 1 0 1 38 43 -5 2
Naomh Mhuire Conmhaigh 1 0 0 1 23 24 -1 0
CLG Carndomhnaigh (B Team) 1 0 0 1 13 37 -24 0