Weekend Results u-13 and u-17 All County Competitions

Note: The winning team is displayed firstAll County U13 Cup Division 1 Sect ASun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: O Donnell Park, St Eunan’s 2-8 Aodh Ruadh Ballyshannon 2-3All County U13 Division 1 CupSun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: Sean Mac Cumhaill, Sean Mac Cumhaill 1-11 Moville 0-11All County U13 Cup Division 1 ShieldSun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: Glenswilly, Glenswilly 3-10 Urris 0-6All County U13 Division 2 CupSat, 22 Oct,Sat, 22 Oct, Venue: Termon, Naomh Conaill 6-13 Termon 0-13Sat, 22 Oct, Venue: St Michael’s, St Michael’s 2-19 Naomh Muire Lower Rosses 0-9All County U13 Cup Division 2 ShieldSat, 22 Oct,Sat, 22 Oct, Venue: Dungloe, Dungloe 3-6 Malin 1-5All County U13 Cup Division 3 Sect BSun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: Moyle Park, Naomh Brd 2-11 Milford 0-5All County U13 Cup Division 4 Sect BSun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: Pairc Na nDunaibh, Buncrana 2-14 Downings 1-10All County U13 Division 4 CupSun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: Eamonn Byrne Memorial Park, Killybegs 3-16 Na Rossa 1-10All County U13 Cup Division 5 KnockoutSun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: Robert Emmets, Robert Emmets 2-10 Four Masters 2-5Sun, 23 Oct, Venue: Cill Chartha, Kilcar 4-10 Glenswilly 5-6All County U13 Cup Division 5 ShieldSun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: Convoy, St Eunan’s 4-12 Convoy 5-8All County U13 Division 6 CupSun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: Dungloe, Red Hughs 4-7 Dungloe 2-5Sun, 23 Oct, Venue: Sean Mac Cumhaill, Sean Mac Cumhaill 7-11 Termon 1-3U17 Division 1 CupSat, 22 Oct,Sat, 22 Oct, Venue: Mac Cumhaill Park, Glenswilly 1-10 Naomh Conaill 0-4Sat, 22 Oct, Venue: Mac Cumhaill Park, Four Masters 2-9 Termon 1-8U17 Division 2 CupTue, 18 Oct,Tue, 18 Oct, Venue: Donegal GAA Centre, Naomh Pdraig Muff 3-9 Cloughaneely 0-8Wed, 19 Oct,Wed, 19 Oct, Venue: The Banks, Dungloe 1-7 Buncrana 0-9Sun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: Burt, Naomh Pdraig Muff 1-14 Carndonagh 3-7Sun, 23 Oct, Venue: Burt, Malin 0-10 Dungloe 0-8U17 Division 3 CupSat, 22 Oct,Sat, 22 Oct, Venue: Maurice McMenamin Memorial Park, Burt 2-10 Naomh Colmcille 3-6U17 Division 2 ShieldSat, 22 Oct,Sat, 22 Oct, Venue: Tir Conaill Park, Naomh Brd 0-8 St Naul’s GAA Club 1-5Sun, 23 Oct,Sun, 23 Oct, Venue: Glenfin, Glenfin 5-18 St Michael’s 0-9All County U13 Cup Division 1 Sect A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Sean Mac Cumhaill 3 3 0 0 58 32 26 6
Naomh dhamhnin/St Eunan’s 3 2 0 1 54 42 12 4
Aodh Ruadh Ballyshannon 3 1 0 2 40 49 -9 2
Urris 3 0 0 3 49 78 -29 0

All County U13 Division 1 Cup

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Sean Mac Cumhaill 1 1 0 0 14 11 3 2
Four Masters 0 0 0 0 0 0 0 0
Naomh dhamhnin/St Eunan’s 0 0 0 0 0 0 0 0
Moville 1 0 0 1 11 14 -3 0

All County U13 Cup Division 1 Shield

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Gleann tSil 1 1 0 0 19 6 13 2
Aodh Ruadh Ballyshannon 0 0 0 0 0 0 0 0
Ardara 0 0 0 0 0 0 0 0
Urris 1 0 0 1 6 19 -13 0

All County U13 Division 2 Cup

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Naomh Conaill 1 1 0 0 31 13 18 2
St Michael’s 1 1 0 0 25 9 16 2
Naomh Muire, ochtar Na Rosann 1 0 0 1 9 25 -16 0
CLG An Tearmainn 1 0 0 1 13 31 -18 0

All County U13 Cup Division 2 Shield

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
An Clochn Liath 1 1 0 0 15 8 7 2
Burt 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaoth Dobhair 0 0 0 0 0 0 0 0
Mlainn/Malin 1 0 0 1 8 15 -7 0

All County U13 Cup Division 3 Sect B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Naomh Brd 3 3 0 0 70 24 46 6
Naomh Columba 3 2 0 1 55 59 -4 4
Milford 3 1 0 2 41 42 -1 2
Naomh Pdraig Uisce Chaoin 3 0 0 3 40 81 -41 0

All County U13 Cup Division 4 Sect B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
CLG Na Cealla Beaga 3 3 0 0 74 35 39 6
CLG Bun Cranncha 3 2 0 1 74 51 23 4
Naomh Ultan 3 1 0 2 38 83 -45 2
Na Dnaibh/Downings 3 0 0 3 43 60 -17 0

All County U13 Division 4 Cup

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
CLG Na Cealla Beaga 1 1 0 0 25 13 12 2
Na Rossa 1 0 0 1 13 25 -12 0

All County U13 Cup Division 5 Knockout

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Roibeard Eimid/Robert Emmets (B Team) 1 1 0 0 16 11 5 2
CLG Chill Chartha 1 1 0 0 22 21 1 2
Gleann tSil (B Team) 1 0 0 1 21 22 -1 0
Four Masters 1 0 0 1 11 16 -5 0

All County U13 Cup Division 5 Shield

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Naomh dhamhnin/St Eunan’s (B Team) 1 1 0 0 24 23 1 2
Realt na Mara 0 0 0 0 0 0 0 0
CLG Carndomhnaigh (B Team) 0 0 0 0 0 0 0 0
Naomh Mhuire Conmhaigh 1 0 0 1 23 24 -1 0

All County U13 Division 6 Cup

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Sean Mac Cumhaill (B Team) 1 1 0 0 32 6 26 2
Red Hughs 1 1 0 0 19 11 8 2
An Clochn Liath (B Team) 1 0 0 1 11 19 -8 0
CLG An Tearmainn (U13 B) 1 0 0 1 6 32 -26 0