All results for Round 2 fixtures

 

Division 1 Brian McCormick Sports – Round 2, Sunday, June 20
Davy Brennan Memorial Park, Naomh Conaill 1-13 Gaoth Dobhair 1-7, Jimmy White
Páirc Naomh Columba, Glenswilly 1-14 Realt na Mara 1-14, Seamus McGonagle
The Bridge, St Michael’s 0-18 Cloughaneely 1-9, James O’Connor
Pearse Memorial Park, Ardara 1-6 Kilcar 1-12, Enda McFeely
O’Donnell Park, St Eunan’s 0-13 Killybegs 0-4, Shaun McLauglin

Division 1B Brian McCormick Sports – Round 2, Sunday June 20, 3.30 pm
Davy Brennan Memorial Park, Naomh Conaill 5-16 Gaoth Dobhair 0-8, Kenneth Byrne
Páirc Naomh Columba, Glenswilly V Realt na Mara DNF
The Bridge, St Michael’s 0-10 Cloughaneely 2-6
Pearse Memorial Park, Ardara 3-9 Kilcar 2-12, Eugene McHale
O’Donnell Park, St Eunan’s 4-8 Killybegs 1-8, Mark Dorrian

Division 2 Marley Travel – Round 2
Fri, 18 Jun, Páirc Naomh Mhuire, Convoy 1-9 St Naul’s 0-12, Sean McDaid
Sun, 20 Jun, Father Tierney Park, Aodh Ruadh 3-16 Glenfin 2-7, Connie Doherty
Sun, 20 Jun, Moyle Park, Milford 3-12 Naomh Columba 0-19, Greg McGroary
Sun, 20 Jun, Páirc na Rosann An Clochán Liath 0-8 Na Dunaibh 2-12, Tony Gallagher
Sun, 20 Jun, Páirc Sheáin Mhic Cumhaill, Sean Mac Cumhaill 1-10 Termon 3-10, Val Murray

Division 2B Marley Travel – Round 2
Fri, 18 Jun, Páirc Naomh Mhuire, Convoy 2-9 St Naul’s 6-14, Clint Marron
Sun, 20 Jun, Father Tierney Park, Aodh Ruadh 3-7 Glenfin 5-10, Lee Jordan
Sun, 20 Jun, Moyle Park, Milford 1-9 Naomh Columba 1-13
Sun, 20 Jun, Páirc na Rosann An Clochán Liath 2-6 Na Dunaibh 2-5
Sun, 20 Jun, Páirc Sheáin Mhic Cumhaill, Sean Mac Cumhaill 0-10 Termon 1-11

Division 3 YesChef – Round 2
Sat, 19 Jun, Páirc na Carraige, Moville 1-9 Letterkenny Gaels 1-9, Trevor Maloney
Sun, 20 Jun, Páirc Cholmcille, Naomh Colmcille 1-6 Buncrana 1-12, Sean McDaid
Sun, 20 Jun, Páirc Naomh Brid, Naomh Bríd 0-8 Fanad Gaels 0-14, Marc Brown
Sun, 20 Jun, Venue: Páirc Tír Conaill, Four Masters 0-11 Burt 0-6, Paul Hardy
Sun, 20 Jun, Venue: Pairc Aodh Rua, Red Hughs 0-12 Malin 1-13, Declan Callaghan

Division 3B RESERVE YesChef – Round 2
Sat, 19 Jun, Páirc na Carraige, Moville V Letterkenny Gaels PENDING, Dermot McColgan

Sun, 20 Jun, Páirc Naomh Brid, Naomh Bríd V Fanad Gaels Postponed, Gerard McHugh

Sun, 20 Jun, Páirc Tír Conaill, Four Masters V Burt 15:30, Burt DNF
Sun, 20 Jun, Pairc Aodh Rua, Red Hughs V Malin PENDING, Owen Doherty

Division 4 McGlynn Catering – Round 2
Sat, 19 Jun, Maurice McMenamin Memorial Park, Naomh Pádraig Muff 0-11 Naomh Ultan 2-7, Siobhán Coyle
Sat, 19 Jun, The Banks, Naomh Muire Lower Rosses 3-12 Robert Emmets 0-5, Pat Barrett
Sat, 19 Jun, St Mary’s, Pettigo 1-8 Na Rossa 2-10, Ryan Walsh
Sat, 19 Jun, Venue: TBC, St Eunan’s 2-11 Naomh Pádraig Lifford 2-13, Brendan Callaghan
Sun, 20 Jun, Crampsey Park, Urris 0-7 Carndonagh 0-11, Dermot McColgan

Division 4B McGlynn Catering – Round 2
Sat, 19 Jun, The Banks, Naomh Muire Lower Rosses 3-8 Robert Emmets 3-5, Sean Campbell
Sat, 19 Jun, Maurice McMenamin Memorial Park, Naomh Pádraig Muff 3-10 Naomh Ultan 1-9, Hugo Wallace

Sun 20 Jun, Crampsey Park, Urris 1-22 Carndonagh, 1-11 Mark McGlinchey

Senior Hurling League – Round 2
Fri, 18 Jun, Donaghmore Park, Setanta 0-18 Sean Mac Cumhaill 3-8, James Connors
Fri, 18 Jun, Hibernian Park, Burt 0-17 Aodh Ruadh 0-12, Aidan McAleer
Fri, 18 Jun, The Scarvey, Buncrana 6-29 Carndonagh 1-10, Hugo Wallace
Fri, 18 Jun, Páirc na Rosann An Clochán Liath 0-12 St Eunan’s 2-22, James Callaghan