There are 7 Northern Regional Board u17 league games scheduled for tomorrow night across the three divisions.

 

NRB Minor League Division 1 – Round 4
Fri, 22 Apr, 18:00, Páirc Naomh Columba, Gleann tSúilí v Sean MacCumhaill, Pat Barrett

Fri, 22 Apr, 19:30, The Burn Road, An Tearmann v Naomh Ádhamhnáin, Anthony McCallig

 

NRB Minor League Division 2 – Round 4
Fri, 22 Apr, 17:30, Páirc Taobhoige, Gleann Fhinne v Gaeil Fhánadá, Gerard Snr McHugh

Fri, 22 Apr, 18:30, Moyle Park, Milford v Na Dunaibh, Ref TBC

Fri, 22 Apr, 19:30, Páirc na nGael, Letterkenny Gaels v Gaoth Dobhair, Pat Barrett

 

NRB Minor League Division 3 – Round 4
Fri, 22 Apr, 19:00, Páirc Aodh Rua, Red Hughs v Naomh Ádhamhnáin B, Ciara McFeely

Fri, 22 Apr, 19:00, Páirc Roibeard Éimíd, Naomh Padraig Leifear/Roibeard Éimíd v Naomh Mhuire Conmhaigh, Tony Gallagher

 

Results to date and outstanding fixtures are as follows:

Division 1
Round 1
Naomh Ádhamhnáin 1-15 0-9 Cloich Cheann Fhaola
An Tearmann 2-11 0-9 Gleann tSúilí
Round 2
Gleann tSúilí 2-9 2-17 Naomh Ádhamhnáin
Sean MacCumhaill 4-12 1-5 Cloich Cheann Fhaola
Round 3
Gleann tSúilí Sean MacCumhaill
An Tearmann Naomh Ádhamhnáin
Round 4
Sean MacCumhaill An Tearmann
Cloich Cheann Fhaola Gleann tSúilí
Round 5
Naomh Ádhamhnáin Sean MacCumhaill
Cloich Cheann Fhaola An Tearmann
Division 1 – u17s P W D L Pts
Naomh Ádhamhnáin 2 2 0 0 4
Sean MacCumhaill 1 1 0 0 2
An Tearmann 1 1 0 0 2
Gleann tSúilí 2 0 0 2 0
Cloich Cheann Fhaola 2 0 0 2 0

 

Division 2
Round 1
St Michaels 2-5 5-11 Letterkenny Gaels
Gaoth Dobhair 4-10 0-11 Gaeil Fhánadá
Milford 4-6 4-6 Gleann Fhinne
Round 2
St Michaels 2-9 3-8 Milford
Na Dunaibh 1-4 7-15 Gaoth Dobhair
Gaeil Fhánadá 4-13 2-7 Letterkenny Gaels
Round 3
Gaeil Fhánadá 2-12 0-6 Milford
Letterkenny Gaels P P Na Dunaibh
Gleann Fhinne 0-8 0-9 St Michaels
Round 4
Gleann Fhinne Gaeil Fhánadá
Milford Na Dunaibh
Letterkenny Gaels Gaoth Dobhair
Round 5
Na Dunaibh Gleann Fhinne
Gaeil Fhánadá St Michaels
Gaoth Dobhair Milford
Round 6
Gleann Fhinne Gaoth Dobhair
St Michaels Na Dunaibh
Milford Letterkenny Gaels
Round 7
Na Dunaibh Gaeil Fhánadá
Letterkenny Gaels Gleann Fhinne
Gaoth Dobhair St Michaels

 

Division 2 – u17s P W D L F A Pts
Gaoth Dobhair 2 2 0 0 58 18 4
Gaeil Fhánadá 3 2 0 1 54 41 4
Milford 3 1 1 1 41 51 3
Letterkenny Gaels 2 1 0 1 39 36 2
St Michaels 3 1 0 2 35 51 2
Gleann Fhinne 2 0 1 1 26 27 1
Na Dunaibh 1 0 0 1 7 38 0

 

Division 3
Round 1
Naomh Mhuire, Conmhaigh 2-3 0-9 Naomh Ádhamhnáin B
Red Hughs 4-11 1-10 Naomh Padraig/Roibéard Eimíd
Round 2
Red Hughs 2-6 1-9 Naomh Mhuire, Conmhaigh
Naomh Ádhamhnáin B 2-9 0-6 Naomh Padraig/Roibéard Eimíd
Round 3
Red Hughs Naomh Ádhamhnáin B
Naomh Padraig/Roibéard Eimíd Naomh Mhuire, Conmhaigh
Round 4
Naomh Padraig/Roibéard Eimíd Red Hughs
Naomh Ádhamhnáin B Naomh Mhuire, Conmhaigh
Round 5
Naomh Mhuire, Conmhaigh Red Hughs
Naomh Padraig/Roibéard Eimíd Naomh Ádhamhnáin B
Round 6
Naomh Ádhamhnáin B Red Hughs
Naomh Mhuire, Conmhaigh Naomh Padraig/Roibéard Eimíd

 

Division 3 – u17s P W D L F A Pts
Red Hughs 2 1 1 0 35 25 3
Naomh Ádhamhnáin B 2 1 1 0 34 15 3
Naomh Mhuire, Conmhaigh 2 0 2 0 21 21 2
Naomh Padraig/Roibéard Eimíd 2 0 0 2 19 38 0