Fixtures Week July 16-23 – By Division

 

Division 1 Brian McCormick Sports – Round 6
Fri, 16 Jul The Bridge, St Michael’s V Gaoth Dobhair 19:00,
Fri, 16 Jul: Eamonn Byrne Memorial Park, Na Cealla Beaga v Chill Cartha 19:30,
Sat, 17 Jul, Páirc Uí Dhomhnaill, St Eunan’s V Naomh Conaill 17:30,
Sat, 17 Jul, Gaelic Park, Realt na Mara v Cloich Cheann Fhaola 17:30,
Sat, 17 Jul, Páirc Naomh Columba, Gleann tSúilí v Ard an Ratha 17:30,

Division 1B Brian McCormick Sports – Round 6
Sat Jul 17: The Bridge St Michael’s V Gaoth Dobhair 19:00,
Sat Jul 17: Eamonn Byrne Memorial Park, Na Cealla Beaga v Chill Cartha 19:00,
Sat, 17 Jul: Páirc Uí Dhomhnaill,, St Eunan’s V Naomh Conaill 19:00,
Sat, 17 Jul, Gaelic Park, Realt na Mara v Cloich Cheann Fhaola 19:00,
Sat, 17 Jul, Páirc Naomh Columba, Gleann tSúilí v Ard an Ratha 19:00,

Mon 19 Jul: Pearse Memorial Park, Ard an Ratha v Gaoth Dobhair 19:00

Division 2 Marley Travel – Round 6
Sat, 17 Jul, Pairc na nGael, Naomh Columba V Na Dunaibh 17:00,
Sat, 17 Jul, Páirc Sheáin Mhic Cumhaill, Sean Mac Cumhaill V Aodh Ruadh Ballyshannon 17:30,
Sat, 17 Jul, Moyle Park, Milford V Convoy 17:30,
Sat, 17 Jul, Páirc na Rosann, An Clochán Liath v Gleann Fhinne, 19:00,
Sat, 17 Jul, The Burn Road, Termon V St Naul’s 17:30,

Division 2B Marley Travel – Round 6
Sat, 17 Jul, Pairc na nGael, Naomh Columba V Na Dunaibh 18:30,
Sat, 17 Jul, Páirc Sheáin MhicCumhaill, Sean Mac Cumhaill V Aodh Ruadh Ballyshannon 19:00,
Sat, 17 Jul, Moyle Park, Milford V Convoy 19:00,
Sat, 17 Jul, Páirc na Rosann, An Clochán Liath v Gleann Fhinne, 17:30,
Sat, 17 Jul, The Burn Road, Termon V St Naul’s 19:00,

Division 3 YesChef – Round 6
Sat, 17 Jul, Páirc na Carraige,, Moville V Naomh Colmcille 17:30,
Sat, 17 Jul, Páirc Uí Shiail, Gaeil Fhánadá V Burt 17:30,
Sat, 17 Jul, Páirc Naomh Brid, Naomh Bríd V Red Hughs 17:30,
Sat, 17 Jul, Páirc Tírconaill, Four Masters V Bun Cranncha 17:30,
Sat, 17 Jul, Pairc na nGael, Letterkenny Gaels V Malin 17:30,

Division 3B RESERVE YesChef – Round 6
Sat, 17 Jul, Pairc na nGael, Letterkenny Gaels V Malin 19:00,
Sat, 17 Jul, Páirc Naomh Brid, Naomh Bríd V Red Hughs 19:00,
Sat, 17 Jul, Páirc Tírconaill, Four Masters V Bun Cranncha 19:00,
Wed, 21 Jul, The Scarvey (Round 3), Bun Cranncha, V Letterkenny Gaels 00:00,

Division 4 McGlynn Catering – Round 6
Fri, 16 Jul, The Banks,, Naomh Muire Lower Rosses V Urris 15:30,
Sat, 17 Jul, Páirc Dooey, Na Rossa V Naomh Ultan 17:00,
Sat, 17 Jul, St Mary’s, Pettigo V Naomh Pádraig Lifford 19:00,
Sat, 17 Jul, Maurice McMenamin Memorial Park, Naomh Pádraig Muff V Carndonagh 19:00,
Sat, 17 Jul, Páirc Roibéard Éimíd,, Robert Emmets V St Eunan’s D, 19:00,

Division 4B McGlynn Catering – Round 6
Sat, 17 Jul: Maurice McMenamin Memorial Park, Naomh Pádraig Muff V Carndonagh 17:30,

Senior Hurling League
Fri, 16 Jul, Páirc Uí Dhomhnaill,, St Eunan’s V Setanta 19:30,
Fri, 16 Jul, Hibernian Park, Burt V Sean Mac Cumhaill 19:30,
Fri, 16 Jul, Páirc na Rosann, An Clochán Liath v Bun Cranncha 19:30,
Fri, 16 Jul, Páirc Aodh Ruadh,, Aodh Ruadh Ballyshannon V Carndonagh 19:30,
Fri, 23 Jul, The Scarvey (Round 7) Bun Cranncha V St Eunan’s 19:30,
Fri, 23 Jul, Hibernian Park,, Burt V An Clochán Liath 19:30,
Fri, 23 Jul, Páirc Sheáin Mhic Cumhaill, (Round 7), Sean Mac Cumhaill V Carndonagh 19:30,
Fri, 23 Jul, Donaghmore (Round 7), Setanta V Aodh Ruadh Ballyshannon 19:30,

Division 5 South – Round 4
Sat, 17 Jul, Páirc na Rosann, An Clochán Liath V Naomh Conaill 17:30,
Fri, 16 Jul,  Pearse Memorial Park, Ard an Ratha V Four Masters 19:30,

Division 5 ( North)
Sat, 17 Jul, Páirc Uí Dhomhnaill, St Eunan’s V Glenswilly 19:00,
Sun, 18 Jul, The Burn Road, Termon V Sean Mac Cumhaill 12:30,

 

 

Fixtures Week July 16-23 – By Day

(any anomalies with above, by day is correct)

 

Fri 16 Jul
Division 1 Brian McCormick Sports, Venue: St Michael’s, (Round 6), St Michael’s V Gaoth Dobhair 19:00,
Division 1 Brian McCormick Sports, Venue: Eamonn Byrne Memorial Park, (Round 6), Killybegs V Kilcar 19:30,
Division 4 McGlynn Catering, Venue: The Banks, (Round 6), Naomh Muire Lower Rosses V Urris 15:30,
Senior Hurling League, Venue: St Eunan’s, (Round 6), St Eunan’s V Setanta 19:30,
Senior Hurling League, Venue: Hibernian Park, (Round 6), Burt V Sean Mac Cumhaill 19:30,
Senior Hurling League, Venue: Dungloe, (Round 6), Dungloe V Buncrana 19:30,
Senior Hurling League, Venue: Father Tierney Park, (Round 6), Aodh Ruadh Ballyshannon V Carndonagh 19:30,
Division 5 South, Venue: Ardara, (Round 4), Ardara V Four Masters 19:30,

Sat 17 Jul
Division 1 Brian McCormick Sports, Venue: Ardara, (Round 6), Bundoran V Cloughaneely 17:30,
Division 1 Brian McCormick Sports, Venue: Glenswilly, (Round 6), Glenswilly V Ardara 17:30,
Division 1 Brian McCormick Sports, Venue: St Eunan’s, (Round 6), St Eunan’s V Naomh Conaill 17:30,
Division 1B Brian McCormick Sports, Venue: St Eunan’s, St Eunan’s V Naomh Conaill 19:00,
Division 1B Brian McCormick Sports, Venue: Gaelic Park, (Round 6), Bundoran V Cloughaneely 19:00,
Division 1B Brian McCormick Sports, Venue: Glenswilly, (Round 6), Glenswilly V Ardara 19:00,
Division 1B Brian McCormick Sports, Venue: St Michael’s, (Round 6), St Michael’s V Gaoth Dobhair 19:00,
Division 1B Brian McCormick Sports, Venue: Eamonn Byrne Memorial Park, (Round 6), Killybegs V Kilcar 19:00,
Division 2 Marley Travel, Venue: Moyle Park, (Round 6), Milford V Convoy 17:30,
Division 2 Marley Travel, Venue: Dungloe, (Round 6), Dungloe V Glenfin 17:30,
Division 2 Marley Travel, Venue: Termon, (Round 6), Termon V St Naul’s GAA Club 17:30,
Division 2 Marley Travel, Venue: Sean Mac Cumhaill, (Round 6), Sean Mac Cumhaill V Aodh Ruadh Ballyshannon 17:30,
Division 2 Marley Travel, Venue: Pairc na nGael, (Round 6), Naomh Columba V Downings 18:30,
Division 2B Marley Travel, Venue: Pairc na nGael, (Round 6), Naomh Columba V Downings 17:00,
Division 2B Marley Travel, Venue: Pairc na nGael, (Round 6), Milford V Convoy 19:00,
Division 2B Marley Travel, Venue: Dungloe, (Round 6), Dungloe V Glenfin 19:00,
Division 2B Marley Travel, Venue: Termon, (Round 6), Termon V St Naul’s GAA Club 19:00,
Division 2B Marley Travel, Venue: Sean Mac Cumhaill, (Round 6), Sean Mac Cumhaill V Aodh Ruadh Ballyshannon 19:00,
Division 3 YesChef, Venue: Four Masters, (Round 6), Four Masters V Buncrana 17:30,
Division 3 YesChef, Venue: Letterkenny Gaels, (Round 6), Letterkenny Gaels V Malin 17:30,
Division 3 YesChef, Venue: Moville, (Round 6), Moville V Naomh Colmcille 17:30,
Division 3 YesChef, Venue: Pairc Uí Shiail, (Round 6), Fanad Gaels V Burt 17:30,
Division 3 YesChef, Venue: Pairc Naomh Brid, (Round 6), Naomh Bríd V Red Hughs 17:30,
Division 3B RESERVE YesChef, Venue: Pairc Uí Shiail, (Round 6), Fanad Gaels V Burt 19:00,
Division 3B RESERVE YesChef, Venue: Pairc Naomh Brid, (Round 6), Naomh Bríd V Red Hughs 19:00,
Division 3B RESERVE YesChef, Venue: Four Masters, (Round 6), Four Masters V Buncrana 19:00,
Division 3B RESERVE YesChef, Venue: Letterkenny Gaels, (Round 6), Letterkenny Gaels V Malin 19:00,
Division 4 McGlynn Catering, Venue: Na Rossa, (Round 6), Na Rossa V Naomh Ultan 17:00,
Division 4 McGlynn Catering, Venue: Maurice McMenamin Memorial Park, (Round 6), Naomh Pádraig Muff V Carndonagh 17:30,
Division 4 McGlynn Catering, Venue: Pettigo, (Round 6), Pettigo V Naomh Pádraig Lifford 19:00,
Division 4 McGlynn Catering, Venue: Robert Emmets, (Round 6), Robert Emmets V St Eunan’s 19:00,
Division 4B McGlynn Catering, Venue: Maurice McMenamin Memorial Park, (Round 6), Naomh Pádraig Muff V Carndonagh 19:00,
Division 5 South, Venue: Dungloe, (Round 4), Dungloe V Naomh Conaill 17:30,
Division 5 ( North), Venue: St Eunan’s, (Round 4), St Eunan’s V Glenswilly 19:00,

Sun 18 Jul
Division 5 ( North), Venue: Termon, (Round 4), Termon V Sean Mac Cumhaill 12:30,

  

Results Weekend July 9-11 – By Division

  

Division 1 Brian McCormick Sports
Sat, 10 Jul, Pearse Memorial Park, Ard an Ratha 0-9 St Michael’s 1-13, Enda McFeely
Sat, 10 Jul, Páirc Naomh Fhionnain,, Cloich Cheann Fhaola 3-15 Na Cealla Beaga 3-6, Marc Brown
Sat, 10 Jul, Páirc Tamhnaigh,, Cill Chartha 0-19 St Eunan’s 1-10, Jimmy White
Sat, 10 Jul, Machaire Gathlán, Gaoth Dobhair 1-17 Realt na Mara 2-13, Robert O’Donnell
Sat, 10 Jul, Davy Brennan Memorial Park, Naomh Conaill 5-20 Glenswilly 1-6, Greg McGroary
Fri, 16 Jul, The Bridge, (Round 6), St Michael’s V Gaoth Dobhair 19:00,
Fri, 16 Jul, Eamonn Byrne Memorial Park, (Round 6), Na Cealla Beaga V Kilcar 19:30,

Division 1B Brian McCormick Sports
Sat, 10 Jul, Páirc Tamhnaigh, (Round 5), Cill Chartha 1-10 St Eunan’s 0-7 Eugene McHale
Sat, 10 Jul, Davy Brennan Memorial Park, Naomh Conaill 7-21 Glenswilly 1-7, Declan Callaghan
Sat, 10 Jul, Pearse Memorial Park, Ard an Ratha 4-13 St Michael’s 3-15, John Ward
Sat, 10 Jul, Páirc Naomh Fhionnain, Cloich Cheann Fhaola 0-8 Na Cealla Beaga 1-13 Mark McGlinchey

Division 2 Marley Travel
Sat, 10 Jul, Father Tierney Park,, Aodh Ruadh Ballyshannon 0-15 Milford 1-11, Martin Coll
Sat, 10 Jul, Páirc Gearóid O’Gallachóir, St Naul’s 1-12 Sean Mac Cumhaill 0-12, Val Murray
Sat, 10 Jul, Páirc Taobhhoige, Gleann Fhinne 1-13 Naomh Columba 1-11 Aidan McAleer
Sat, 10 Jul, Pairc Na nDunaibh, Downings V Termon 18:00, Postponed
Sun,11 Jul, Páirc Naomh Mhuire, Naomh Mhuire, Conmhaigh 0-13 An Clochán Liath 1-14, Pat Barrett

Division 2B Marley Travel
Sat, 10 Jul, Páirc Taobhhoige, (Round 5), Gleann Fhinne V Naomh Columba Abandoned
Sat, 10 Jul, Pairc Na nDunaibh, (Round 5), Na Dunaibh V Termon, Postponed
Sat, 10 Jul, Father Tierney Park, Aodh Ruadh Ballyshannon 0-19 Milford 2-6, Kenneth Byrne
Sat, 10 Jul, Páirc Gearóid O’Gallachóir, St Naul’s 1-8 Sean Mac Cumhaill 4-10,
Sun,11 Jul, Páirc Naomh Mhuire, Naomh Mhuire, Conmhaigh 1-10 An Clochán Liath, 4-9, Paul Hardy

Division 3 YesChef
Sat, 10 Jul, Venue: Páirc Aodh Rua, Red Hughs 1-12 Four Masters 0-15, Kevin McGinley
Sat, 10 Jul, Venue: Connolly Park, Malin 0-14 Moville 1-14, Clint Marron
Sat, 10 Jul, The Scarvey, (Round 5), Bun Cranncha 3-11 Gaeil Fhánadá, 2-6, Shaun McLaughlin
Sun, 11 Jul, Hibernian Park, (Round 5), Burt V Letterkenny Gaels 12:00, Postponed

Sat, 10 Jul, Páirc Naomh Cholmcille, Naomh Colmcille DNF Naomh Bríd 17:30, Seamus McGonagle

Division 3B RESERVE YesChef
Sat, 10 Jul, Páirc Aodh Rua, Red Hughs V Four Masters PENDING Leo Devenney
Sat, 10 Jul, Connolly Park, Malin 0-18 Moville 2-11, Paul Quinn
Sat, 10 Jul, The Scarvey, Bun Cranncha 2-12 Gaeil Fhánadá 3-4, Shaun McLaughlin

Division 4 McGlynn Catering
Sat, 10 Jul, Páirc MacDairmad,, Naomh Pádraig Lifford 1-8 Naomh Pádraig Muff 1-11, Clint Marron
Sat, 10 Jul, Páirc Uí Dhomhnaill, St Eunan’s 1-5 Naomh Muire Lower Rosses 6-12, Dermot McColgan
Sat, 10 Jul, Venue: Dunkineely, (Round 5), Naomh Ultan V Robert Emmets 17:30, Postponed
Sat, 10 Jul, Venue: Crampsey Park, (Round 5), Urris 5-11 Pettigo 0-4, Trevor Maloney
Sun, 11 Jul, Páirc Ui Dochartaigh, (Round 5), Carndonagh V Na Rossa 13:00, Clint Marron

Division 4B McGlynn Catering
Sat, 10 Jul, Páirc MacDairmada,, Naomh Pádraig Lifford 1-7 Naomh Pádraig Muff 5-16, Owen Doherty

Senior Hurling League
Fri, 09 Jul, Páirc Ui Dochartaigh, (Round 5), Carndonagh 1-15 St Eunan’s 1-15, Manus O’Donnell
Fri, 09 Jul, Venue: Donoughmore, (Round 5), Setanta 4-26 An Clochán Liath 0-6, Leo Devenney
Fri, 09 Jul, Venue: The Scarvey, (Round 5), Bun Cranncha V Burt 19:30, TBC
Sun, 11 Jul, Páirc Sheain MhicCumhaill, (Round 5), Sean Mac Cumhaill V Aodh Ruadh Ballyshannon 19:30, Trevor Maloney
Fri, 16 Jul, Venue: Páirc na Rosann, (Round 6), Dungloe V Buncrana 19:30,
Fri, 16 Jul, Venue: Father Tierney Park, (Round 6), Aodh Ruadh Ballyshannon V Carndonagh 19:30,
Fri, 16 Jul, Páirc Uí Dhomhnaill, (Round 6), St Eunan’s V Setanta 19:30,
Fri, 16 Jul, Venue: Hibernian Park, (Round 6), Burt V Sean Mac Cumhaill 19:30,

Division 5 South
Sat, 10 Jul, Four Masters, (Round 3), Four Masters V An Clochán Liath 19:00, Pat Walsh Postponed
Sun, 11 Jul, Venue: Pearse Memorial Park, (Round 3), Ard an Ratha V Gleann Fhinne 12:30, Paul Hardy

Division 5 ( North)
Sat, 10 Jul, Venue: Glenfin, (Round 3), Sean Mac Cumhaill V St Eunan’s 19:00, Joe O’Donnell PENDING