Preliminary Results from this weekend

 

Division 1 Brian McCormick Sports

Results

Sat, 10 Jul, Pearse Memorial Park, Ard an Ratha 0-9 St Michael’s 1-13, Enda McFeely
Sat, 10 Jul, Páirc Naomh Fhionnain,, Cloich Cheann Fhaola 3-15 Na Cealla Beaga 3-6, Marc Brown
Sat, 10 Jul, Páirc Tamhnaigh,, Cill Chartha 0-19 St Eunan’s 1-10, Jimmy White
Sat, 10 Jul, Machaire Gathlán, Gaoth Dobhair 1-17 Realt na Mara 2-13, Robert O’Donnell
Sat, 10 Jul, Davy Brennan Memorial Park, Naomh Conaill 5-20 Glenswilly 1-6, Greg McGroary

Fixtures

Fri, 16 Jul, The Bridge, (Round 6), St Michael’s V Gaoth Dobhair 19:00,
Fri, 16 Jul, Eamonn Byrne Memorial Park, (Round 6), Na Cealla Beaga V Kilcar 19:30,

Division 1B Brian McCormick Sports

Results

Sat, 10 Jul, Páirc Tamhnaigh, (Round 5), Cill Chartha 1-10 St Eunan’s 0-7 Eugene McHale
Sat, 10 Jul, Davy Brennan Memorial Park, Naomh Conaill 7-21 Glenswilly 1-7, Declan Callaghan
Sat, 10 Jul, Pearse Memorial Park, Ard an Ratha 4-13 St Michael’s 3-15, John Ward
Sat, 10 Jul, Páirc Naomh Fhionnain, Cloich Cheann Fhaola 0-8 Na Cealla Beaga 1-14 Mark McGlinchey

 

Division 2 Marley Travel

Results

Sat, 10 Jul, Father Tierney Park,, Aodh Ruadh Ballyshannon 0-15 Milford 1-11, Martin Coll
Sat, 10 Jul, Páirc Gearóid O’Gallachóir, St Naul’s 0-12 Sean Mac Cumhaill 1-12, Val Murray
Sat, 10 Jul, Páirc Taobhhoige, Gleann Fhinne 1-13 Naomh Columba 1-11 Aidan McAleer
Sat, 10 Jul, Pairc Na nDunaibh, Downings V Termon 18:00, Postponed

Fixtures

Sun,11 Jul, Páirc Naomh Mhuire, Naomh Mhuire, Conmhaigh v An Clochán Liath 12:00, Pat Barrett

 

Division 2B Marley Travel

Results

Sat, 10 Jul, Páirc Taobhhoige, (Round 5), Gleann Fhinne V Naomh Columba Abandoned
Sat, 10 Jul, Pairc Na nDunaibh, (Round 5), Na Dunaibh V Termon, Postponed
Sat, 10 Jul, Father Tierney Park, Aodh Ruadh Ballyshannon 0-19 Milford 2-6, Kenneth Byrne
Sat, 10 Jul, Páirc Gearóid O’Gallachóir, St Naul’s 1-8 Sean Mac Cumhaill 4-9,

Fixtures

Sun,11 Jul, Páirc Naomh Mhuire, Naomh Mhuire, Conmhaigh v An Clochán Liath, 14:00, Paul Hardy

Results

Division 3 YesChef
Sat, 10 Jul, Venue: Páirc Aodh Rua, Red Hughs 1-12 Four Masters 0-15, Kevin McGinley
Sat, 10 Jul, Venue: Connolly Park, Malin 0-14 Moville 1-14, Clint Marron
Sat, 10 Jul, The Scarvey, (Round 5), Bun Cranncha 3-11 Gaeil Fhánadá, 2-6, Shaun McLaughlin

Fixtures

Sun, 11 Jul, Hibernian Park, (Round 5), Burt V Letterkenny Gaels 12:00, Postponed

Division 3B RESERVE YesChef

Results

Sat, 10 Jul, Páirc Aodh Rua, Red Hughs V Four Masters PENDING Leo Devenney
Sat, 10 Jul, Connolly Park, Malin 0-18 Moville 2-11, Paul Quinn
Sat, 10 Jul, The Scarvey, Bun Cranncha 2-12 Gaeil Fhánadá 3-4, Shaun McLaughlin

 

Division 4 McGlynn Catering

Results

Sat, 10 Jul, Páirc MacDairmad,, Naomh Pádraig Lifford 1-8 Naomh Pádraig Muff 1-11, Clint Marron
Sat, 10 Jul, Páirc Uí Dhomhnaill, St Eunan’s 1-5 Naomh Muire Lower Rosses 6-12, Dermot McColgan
Sat, 10 Jul, Venue: Dunkineely, (Round 5), Naomh Ultan V Robert Emmets 17:30, Postponed
Sat, 10 Jul, Venue: Crampsey Park, (Round 5), Urris 5-11 Pettigo 0-4, Trevor Maloney

Fixtures

Sun, 11 Jul, Páirc Ui Dochartaigh, (Round 5), Carndonagh V Na Rossa 13:00, Clint Marron

 

Division 4B McGlynn Catering

Results

Sat, 10 Jul, Páirc MacDairmada,, Naomh Pádraig Lifford 1-7 Naomh Pádraig Muff 4-16, Owen Doherty

Senior Hurling League

Results

Fri, 09 Jul, Páirc Ui Dochartaigh, (Round 5), Carndonagh 1-15 St Eunan’s 1-15, Manus O’Donnell
Fri, 09 Jul, Venue: Donoughmore, (Round 5), Setanta 4-26 An Clochán Liath 0-6, Leo Devenney
Fri, 09 Jul, Venue: The Scarvey, (Round 5), Bun Cranncha V Burt 19:30, TBC

Fixtures

Sun, 11 Jul, Páirc Sheain MhicCumhaill, (Round 5), Sean Mac Cumhaill V Aodh Ruadh Ballyshannon 19:30, Trevor Maloney
Fri, 16 Jul, Venue: Páirc na Rosann, (Round 6), Dungloe V Buncrana 19:30,
Fri, 16 Jul, Venue: Father Tierney Park, (Round 6), Aodh Ruadh Ballyshannon V Carndonagh 19:30,
Fri, 16 Jul, Páirc Uí Dhomhnaill, (Round 6), St Eunan’s V Setanta 19:30,
Fri, 16 Jul, Venue: Hibernian Park, (Round 6), Burt V Sean Mac Cumhaill 19:30,